Poleć znajomym

Chocolate croissants, czyli czekoladowe rogaliki

Jak zbierać punkty?

Autor: (8183 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Kuchareczka Agusia

Przepis ten pochodzi z książki Nigelli Lawson "Nigella Expresowo"...Rogaliki są pyszne zaraz po upieczeniu, takie chrupiące, a ta czekolada hmmm... rozpływa się w ustach :)...Następnym razem muszę dopracować technikę zwijania i pieczenia :)

Składniki

  • * 375g gotowego ciasta francuskiego,
  • * 100 g ciemnej czekolady, minimum 70% kakao,
  • * 1 jajko rozbełtane.

Sposób przygotowania

  1. Rozgrzewamy piekarnik do 220stopni. Odwinąć plaster ciasta farncuskiego i pociąć je na sześć kwadratów. Pociąć każdy kawałek po przekątnej aby otrzymać dwa trójkąty( będą całkiem małe). Położyć trójkąt szerszą częścią w kierunku siebie. Ułamać kawałek czekolady- około 1 cm i położyć na szerszej części trójkąta ok. 2 cm od szerokiego brzegu. Następnie zwinąć delikatnie trójkąty zaczynając od szerszej części i kierując się ku szpicowi. Powinien on być prosty. Uszczelnić brzegi palcami i zagiąć na kształt rogalika. Ułożyć na blaszce, wcześniej przygotowanej razem z papierem pergaminowym. Nasmarować rozbełtanym jajkiem. Piec ok. 15 minut do uzyskania złotego koloru .

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.